Lidhje

Kosovë, në pritje të formimit të qeverisë


Kosovë, në pritje të formimit të qeverisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Në Kosovë, kryeministri në detyrë, Albin Kurti, tha të premten se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duhet ta respektojë kushtetutën e vendit dhe nuk mund ta shkruajë atë. Ai tha se presidenti po bën shkelje të rëndë të kushtetutës.

XS
SM
MD
LG