Lidhje

Rënia e të hyrave dhe pasojat ekonomike në Kosovë


Rënia e të hyrave dhe pasojat ekonomike në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Që nga fillimi i pandemisë të ardhurat në doganën e Kosovës kanë shënuar rreth 8 për qind rënie. Sipas Institutit për Hartimin e Politikave, qeveria e Kosovës duhet të rrisë shpenzimet për të mos thelluar krizën ekonomike.

XS
SM
MD
LG