Lidhje

Pasojat e Covid-19 tek bizneset në Maqedoninë e Veriut


Pasojat e Covid-19 tek bizneset në Maqedoninë e Veriut
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Autoritetet qeveritare maqedonase po përpiqen të ndihmojnë bizneset e dëmtuara rëndë nga pandemia e koronavirusit. Drejtori i Odës Ekonomike të Maqedonisë Veri-Perëndimore Drilon Iseni thotë se pjesa më e madhe e kompanive punojnë me humbje dhe mungesë likuiditeti.

XS
SM
MD
LG