Lidhje

Kosovë, Kurti i drejtohet Komisionit të Venecias rreth përgjegjësive të presidentit


Kosovë, Kurti i drejtohet Komisionit të Venecias rreth përgjegjësive të presidentit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar kërkesë për opinion Komisionit të Venecias në lidhje me kompetencat e presidentit të Kosovës në shpërndarjen e parlamentit dhe për propozimin e mandatarit për kryeministër të vendit, pas mocionit të suksesshëm të mosbesimit.

XS
SM
MD
LG