Lidhje

Shqipëria dhe Kosova në raportin e Freedom House


Shqipëria dhe Kosova në raportin e Freedom House
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00

Sipas raportit të përvitshëm “Vendet në Tranzicion” që u bë publik të mërkurën, disa nga vendet e Ballkanit shënuan rënie në nivelin e demokracisë gjatë vitit 2019, krahasuar me një vit më herët, përfshirë Shqipërinë. Kosova shënoi rritje, por zhvillimet e këtij viti lënë shkas për shqetësim.

XS
SM
MD
LG