Lidhje

SHBA, Pandemia thellon papunësinë


SHBA, Pandemia thellon papunësinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Papunësia gjatë muajit prill u rrit në nivelin e paprecedent prej 14,7%, sipas një raporti të ri që publikoi Byroja e Statistikave të Punës. Kjo është shkalla më e lartë e papunësisë dhe ndryshimi më i madh njëmujor që nga 1948 kur filloi regjistrimi i shifrave.

XS
SM
MD
LG