Lidhje

Kosovë: Arrestime për shkelje të masave kufizuese


Kosovë: Arrestime për shkelje të masave kufizuese
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:30 0:00

Prej fillimit të përhapjes së koronavirusit në Kosovë mijëra qytetarë janë arrestuar për mosrespektimin e masave emergjente te vendosura nga autoritetet. Njohës të sistemit të drejtësisë dhe të drejtave të njeriut thonë se arrestimet janë të kundërligjshme.

XS
SM
MD
LG