Lidhje

Analistët për bisedimet Kosovë-Serbi dhe qasjen transatlantike ndaj tyre


Analistët për bisedimet Kosovë-Serbi dhe qasjen transatlantike ndaj tyre
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian po u bëjnë thirrje Kosovës dhe Serbisë për rifillimin e bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve. Por analistët thonë se brishtësia e marrëdhënieve transatlantike ka çuar në mungesë të bashkërendimit mes Uashingtonit dhe Brukselit lidhur me këto bisedime.

XS
SM
MD
LG