Lidhje

Vazhdojnë protestat ndërsa bëhen përgatitjet për shërbesa përkujtimore për George Floyd


Vazhdojnë protestat ndërsa bëhen përgatitjet për shërbesa përkujtimore për George Floyd
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Protestuesit në mbarë botën marshuan kundër racizmit dhe brutalitetit policor gati dy javë pasi afrikano-amerikani George Floyd, vdiq në duart e policisë. Protestat vijnë ndërsa janë planifikuar shërbesa përkujtimore për Floydin në Karolinën e Veriut dhe për funeralin e tij në Teksas.

XS
SM
MD
LG