Lidhje

Tiranë: Opozita parlamentare kërkon thellimin e reformës zgjedhore


Tiranë: Opozita parlamentare kërkon thellimin e reformës zgjedhore
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Në Tiranë, disa deputetë të opozitës parlamentare mund të mos miratojnë në Kuvend ndryshimet e Kodit Zgjedhor sipas marrëveshjes së arritur në Këshillin Politik. Ata kërkojnë depolitizimin e komisioneve zgjedhore, ndryshimin e sistemit zgjedhor dhe votimin e emigrantëve.

XS
SM
MD
LG