Lidhje

Miroslav Lajçak nesër në Kosovë


Miroslav Lajçak nesër në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Miroslav Lajçak nesër në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha sot se vendi dhe rajoni i Ballkanit Perëndimor po hyjnë në një javë të rëndësishme, kur sipas tij, pritet të hapen procese konkrete nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian. Të martën në Kosovë pritet të shkojë i dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, në përpjekje për të siguruar rifillimin e bisedimeve pas heqjes së pengesave që kishin çuar në pezullimin e tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG