Lidhje

Pandemia bllokon refugjatët në Shqipëri


Pandemia bllokon refugjatët në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:52 0:00

Në Shqipëri janë bllokuar prej muajsh qindra refugjatë për shkak të Covid-19. Ata nuk shkojnë dot drejt vendeve të BE-së, duke mbingarkuar qendrat e azil-kërkuesve. Gazetari Mario Brakaj njofton, si pjesë e e bashkëpunimit mes Zërit të Amerikës dhe organizatës Faktoje.

XS
SM
MD
LG