Lidhje

Zgjedhjet për parlamentin e Serbisë në zonat me shumicë serbe në Kosovë


Zgjedhjet për parlamentin e Serbisë në zonat me shumicë serbe në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Zgjedhjet parlamentare të Serbisë po mbahen edhe në zonat me shumicë serbe në Kosovë, mes debateve të partive politike shqiptare rreth lejimit të tyre dhe shqetësimeve për shkak të koronavirusit. Votat në kutitë e votimit do të grumbullohen nga misioni në Kosovë i OSBE-së.

XS
SM
MD
LG