Lidhje

Ndikimi i programit Fulbright tek shkëmbimet mes vendeve


Ndikimi i programit Fulbright tek shkëmbimet mes vendeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:43 0:00

Prej krijimit në vitin 1946, programi amerikan Fulbright u ka dhënë mundësi mbi 370 mijë pjesëmarrësve nga mbi 160 vende të zgjerojnë njohuritë e tyre dhe të kontribuojnë në këmbime kulturore mes vendeve të ndryshme.

XS
SM
MD
LG