Lidhje

Media sociale dhe teoritë e konspiracionit rreth COVID-19


Media sociale dhe teoritë e konspiracionit rreth COVID-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Disa studime të reja dëshmojnë se njerëzit të cilët informohen kryesisht prej medias sociale ka shumë më shumë të ngjarë t'u besojnë teorive të konspiracionit në lidhje me pandeminë e koronavirusit e për rrjedhojë t'i shkelin rregullat e vendosura për mos përhapjen e virusit.

XS
SM
MD
LG