Lidhje

2 korrik 1990 - 2020, shqiptarët sërish me sytë nga ambasadat


2 korrik 1990 - 2020, shqiptarët sërish me sytë nga ambasadat
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:40 0:00

Si sot, 30 vjet më parë, disa mijëra shqiptarë hynë në ambasadat perëndimore në Tiranë dhe kërkuan strehim politik për t’u larguar nga Shqipëria. Për afro gjysmë shekulli, diktatura komuniste e kishte shndërruar Shqipërinë në vendin më të varfër dhe më të izoluar të kontinentit.

XS
SM
MD
LG