Lidhje

Bojkoti i reklamave në Facebook


Bojkoti i reklamave në Facebook
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Më shumë se 400 kompani, mes tyre “Coca-Cola" dhe “Starbucks”, hoqën dje reklamat e tyre nga Facebook-u, pas dështimit të bisedimeve për të ndalur bojkotin. Përmes heqjes së reklamave, kompanitë po mbajnë qëndrim ndaj gjuhës së urrejtjes që sipas tyre lejohet në këtë platformë interneti.

XS
SM
MD
LG