Lidhje

Kosova, Serbia rifillojnë bidesimet me ndërmjetësimin e BE


Kosova, Serbia rifillojnë bidesimet me ndërmjetësimin e BE
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë rifilluan pas 20 muajsh bisedimet e ndërmjetësuara nga BE për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre, që është kusht për integrimet evropiane te të dyja vendeve. Na një video konference të dielën palët u pajtuan për vazhdimin e bisedimeve të enjten në Bruksel.

XS
SM
MD
LG