Lidhje

Industria fasone dhe pasojat nga pandemia


Industria fasone dhe pasojat nga pandemia
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:21 0:00

Industria fasone e tekstileve dhe këpucëve në Shqipëri është goditur nga efektet e pandemisë COVID-19. Gjatë dy muajve të parë të izolimit, një pjesë e ndërmarrjeve u detyruan të ndërpresin prodhimin, ndërkohë që edhe tregjet e huaja ranë në krizë. Sipas INSTAT-it, gjatë periudhës janar-maj eksportet shqiptare të tekstileve dhe këpucëve ranë me 44% në krahasim me një vit më pare, duke goditur rëndë ketë sektor që punëson rreth 76 mijë punëtorë.

Industria fasone dhe pasojat nga pandemia
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:21 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG