Lidhje

Lulzim Basha në Kosovë


Lulzim Basha në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Zyrtarët më të lartë të Kosovës thanë sot se bashkërendimi i institucioneve dhe partive politike është jetik për arritjen e një marrëveshjeje me Serbinë që do të çonte në njohjen e ndërsjellë. Ata i bënë këto komente përgjatë takimeve me kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha i cili po qëndron për një vizitë në Prishtinë. Kosova tashmë ka hyrë në procesin e ripërtërirë të bisedimeve me Serbinë dhe gjatë kësaj jave pritet të vazhdojnë diskutimet në nivelin e grupeve të ekspertëve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG