Lidhje

Shkodra feson Kurban Bajramin


Shkodra feston Kurban Bajramin
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Shkodra feston Kurban Bajramin

Megjithëse në kushtet e pandemisë, besimtarët myslimanë të Shkodrës mbushën sot xhamitë gjatë faljes së namazit të Kurban Bajramit. Muftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari, tha se ngjarjet e muajve të fundit, si tërmeti apo pandemia, janë sprova dhe momente reflektimi për besimtarët për të përhapë të mirën në jetën e tij.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG