Lidhje

Sfidat e Presidentit Trump për t'u rizgjedhur në nëntor


Sfidat e Presidentit Trump për t'u rizgjedhur në nëntor
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Amerikanët do të shkojnë në votime në 3 nëntor për të zgjedhur presidentin. Republikani Donald Trump dhe sfiduesi i tij i pritshëm demokrat, Joe Biden, përballen me një elektorat të polarizuar.

XS
SM
MD
LG