Lidhje

Mikrobiologu Lul Raka: Kapacitetet shëndetësore të Kosovës janë rrezikuar seriozisht


Mikrobiologu Lul Raka: Kapacitetet shëndetësore të Kosovës janë rrezikuar seriozisht
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Në Kosovë, muajt e fundit është rritur numri i të prekurve dhe i viktimave të koronavirusit. Eksperti Lul Raka që drejton Bordin Këshillëdhënës për luftën kundër COVID-19 thotë se shtimi i numrit të të prekurve po rrezikon seriozisht kapacitetet shëndetësore të Kosovës.

XS
SM
MD
LG