Lidhje

Portland, ulen tensionet, rikthim tek mesazhi për drejtësi racore


Portland, ulen tensionet, rikthim tek mesazhi për drejtësi racore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
Protestat e fundit në rrugët e Portlandit janë shoqëruar me përplasje mes demonstruesve dhe agjentëve federalë të vendosur në qytet nga administrata Trump. Por largimi i forcave federale i ka ulur tensionet dhe ka bërë që protestuesit të përqëndrohen sërish tek mesazhi i tyre për drejtësi racore në vend.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG