Lidhje

Shqipëri: Kriza ekonomike gjatë pandemisë, anketim i bizneseve


Shqipëri: Kriza ekonomike gjatë pandemisë, anketim i bizneseve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Në Shqipëri, pandemia po lë pasoja të thella dhe afatgjata në ekonomi. Ekspertët pohojnë se 6 mujori i parë i vitit shënoi një seri falimentimesh masive, shtim të papunësisë, rënie të fuqisë blerëse, rënie të prodhimit vendas dhe të shkëmbimeve tregtare.

XS
SM
MD
LG