Lidhje

Shkup, bisedimet për formimin e qeverisë së re


Shkup, bisedimet për formimin e qeverisë së re
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Partitë politike në Maqedoninë e Veriut po zhvillojnë bisedime për formimin e koalicionit qeveritar, por ende nuk ka hollësi se si do të duket qeveria e re. Social-demokratët janë të bindur se ata do ta krijojnë shumicën parlamentare dhe kabinetin qeveritar ndërsa afron afati kohor.

XS
SM
MD
LG