Lidhje

Kosovë, spitalet të mbingarkuara nga të prekurit me COVID-19


Kosovë, spitalet të mbingarkuar nga të prekurit me COVID-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Kosova po përballet me numër të lartë të të infektuarve nga COVID-19 dhe mbingarkim të kapaciteteve për të trajtuar këto raste. Autoritetet e shërbimit spitalor thonë se një numër i lartë i atyre që dalin pozitiv me COVID kërkojnë trajtim nëpër spitalet e Kosovës dhe kjo po shtynë ata që të mendojnë forma të ndryshme të zgjerimit të kapaciteteve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG