Lidhje

Kosovë, parlamenti nuk votoi projektligjin për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së


Kosovë, Parlamenti nuk votoi projektligjin për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Në Kosovë, parlamenti në mungesë të kuorumit deshtoi të votojë projektligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i cili ka ngjallur shumë debate brenda partive politike dhe kundërshtimin e diplomatëve perëndimor. Projektligji që është nismë e Partisë Demokratike në opozitë, synon siç thuhet, të mbrojë vlerat e ish Ushtrisë Çlirimtare, por disa nene të këtij projektligji kanë nxitur reagime e kritika.

Kosovë, Parlamenti nuk votoi projektligjin për mbrojtjen e vlerave të UÇK-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG