Lidhje

Shkup, Zoran Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë së re


Shkup, Zoran Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë së re
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Në Maqedoninë e Veriut, Presidenti Stevo Pendarovski i dorëzoi sot kryetarit të Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev mandatin për formimin e qeverisë. Zoti Zaev ka njëzet ditë afat për formimin e kabinetit dhe për t’i paraqitur parlamentit programin e qeverisë së re.

XS
SM
MD
LG