Lidhje

Kosovë, pandemia thellon problemet ekonomike


Ekonomia e Kosovës nën peshën e pandemisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Në Kosovë rreth 12 mijë njerëz janë prekur nga koronavirusi dhe mbi 400 kanë humbur jetën. Pandemia po thellon edhe problemet ekonomike, ndërsa prodhuesit vendas thonë se po punojnë me humbje dhe po detyrohen të zvogëlojnë prodhimin dhe numrin e punonjësve. Zëri i Amerikës biseodi me drejtues të një fabrikë uji, të cilët thonë se mund të falimentojnë nëse kjo gjendje vazhdon.

Ekonomia e Kosovës nën peshën e pandemisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG