Lidhje

Ekonomia e Kosovës nën peshën e pandemisë


Ekonomia e Kosovës nën peshën e pandemisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Në Kosovë rreth 12 mijë njerëz janë prekur nga koronavirusi dhe mbi 400 kanë humbur jetën. Pandemia po thellon edhe problemet ekonomike, ndërsa prodhuesit vendas thonë se po punojnë me humbje dhe po detyrohen të zvogëlojnë prodhimin dhe numrin e punonjësve.

XS
SM
MD
LG