Lidhje

Kosovë, masat kufizuese ndaj pandemisë dhe shkelja e të drejtave të njeriut


Kosovë, masat kufizuese ndaj pandemisë dhe shkelja e të drejtave të njeriut
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Gjykata e lartë e Kosovës publikoi një mendim juridik sipas të cilit vepra “mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjate epidemisë” për të cilën janë kryer arrestimet nuk paraqet bazë për veprime ligjore ndaj qytetarëve.

XS
SM
MD
LG