Lidhje

Skeleti robotik i jep përdoruesit fuqi të dyfishta


Skeleti robotik i jep përdoruesit fuqi të dyfishta
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Robotët mund të bëjnë punë të rënda, monotone dhe nuk lodhen asnjëherë, por ende nuk mund kenë inteligjencën dhe gjykimin e njeriut në qasjen ndaj punës. Tani ekziston një zgjidhje hibride: një skelet robotik që mund të vishet nga njeriu i cili i jep përdoruesit fuqi të jashtëzakonshme.

XS
SM
MD
LG