Lidhje

Mali i Zi, e paqartë cila parti mund ta formojë qeverinë


Mali i Zi, e paqartë cila parti mund ta formojë qeverinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Numërimi paraprak i votave pas zgjedhjeve në Mal të Zi tregon një rezultat tejet të ngushtë mes Partisë Demokratike Socialiste në pushtet dhe koalicionit proserb “Për të ardhmen e Malit të Zi”. Partia e presidentit Gjukanoviq mori 29 mandate, koalicioni proserb mori 28, asnjëra nuk fitoi shumicën.

XS
SM
MD
LG