Lidhje

Përkujtohet masakra komuniste e Koplikut e vitit 1948


Kujtohet Masakra komuniste e Koplikut
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Në Malësi të Madhe u përkujtua sot Masakra komuniste e Koplikut, një nga ngjarjet më tragjike të Malësisë, ku regjimi komunist arrestoi dhe torturoi 54 burra dhe gra duke vrarë pa gjyq kater prej tyre. Drejtues të Unionit Mbarëkombëtar të ish të Burgosurve dhe Përndjekurve Politikë të Shqipërisë thanë se, prej 30 vitesh klasa politike në Shqipëri vazhdon të heshtë për mijra të vrarë dhe të zhdukur gjatë diktatures.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG