Lidhje

Pikëpyetje mbi pretendimet ruse për vaksinë kundër koronavirusit


Pikëpyetje mbi pretendimet ruse për vaksinë kundër koronavirusit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Rusia njoftoi këtë muaj se ka arritur të zhvillojë vaksinën e parë kundër koronavirusit. Por kjo fitore e vetëshpallur dhe planet e njoftuara për prodhim në masë të vaksinës nuk kanë ndalur pyetjet për efektivitetin dhe sidomos dyshimet nëse vaksina është e padëmshme.

XS
SM
MD
LG