Lidhje

Çështja e detit me Greqinë, Zaganjori: Zgjerimi nuk bëhet në mënyrë të njëanshme


Çështja e detit me Greqinë, Zaganjori: Zgjerimi nuk bëhet në mënyrë të njëanshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

Në një bisedë me Zërin e Amerikës, zoti Zaganjori shpjegon se në rastin e ishujve, ndiqet zbatimi i parimit të barazisë. Ai vlerëson se propozimi i Greqisë çon në bisedime mes palëve për përcaktimin e hapësirave detare mes dy vendeve, dhe kjo duhet përshëndetur.

XS
SM
MD
LG