Lidhje

Shqipëri, ritmet e rindërtimeve pas tërmetit


Shqipëri, ritmet e rindërtimeve pas tërmetit
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:40 0:00

Në Shqipëri, procesi i rindërtimit pas tërmetit të 26 nëntorit ka kaluar në disa faza të rëndësishme studimi dhe ka nisur ndërtimi i objekteve në 12 bashki. Auortitetet thonë se rindërtimi ka ecur mirë megjithë vështirësitë nga kriza financiare e koronavirusit.

XS
SM
MD
LG