Lidhje

Mal i Zi: Udhëheqësit e opozitës, marrëveshje për koalicionin qeveritar


Mal i Zi: Udhëheqësit e opozitës, marrëveshje për koalicionin qeveritar
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

rejtuesit e partive kryesore të opozitës në Mal të Zi nënshkruan një marrëveshje koalicioni të Mërkurën, për të formuar qeverinë e ardhshme. Në marrëveshje theksohet se shteti i vogël I Ballkanit nuk do të dalë nga kursi pro-Perëndimor dhe të kthehet drejt aleatëve tradicionalë Serbisë dhe Rusisë.

XS
SM
MD
LG