Lidhje

Vajza që zbukuron muret e qytetit të Shkodrës


Vajza që zbukuron muret e qytetit të Shkodrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

Në Shqipëri shumë prej qyteteve vazhdojnë të ruajnë pamjen e arkitekturës së periudhës së komunizmit si dhe simbole të saj.Një e re nga Shkodra, e pasionuar pas pikturës murale, Nermin Shurdha, po punon për shndërrimin e tyre, duke sjellë ngjyra dhe mesazhe të kohës përmes dhjetra pikturave murale.

XS
SM
MD
LG