Lidhje

Ekspozita e parë artistike e një roboteje


Ekspozita e parë artistike e një roboteje
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:40 0:00

Robotët mund të bëjnë shumë gjëra, por nuk mund të jenë artistë ... ose kështu kemi menduar. Arti dhe imagjinata shpesh konsiderohen si aftësi ekskluzivisht njerëzore, por tani një robot me inteligjencë artificiale, i quajtur "Ai-Da", është koduar për aktivitet krijues.

XS
SM
MD
LG