Lidhje

Ndryshimet klimatike mes çështjeve të fushatës presidenciale


Ndryshimet klimatike mes çështjeve të fushatës presidenciale
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Ndërsa shtetet perëndimore të Amerikës luftojnë me zjarret, zyrtarët e atjeshëm po i bëjnë thirrje Presidentit Donald Trump dhe udhëheqësve të tjerë për të trajtuar çështjen e ndryshimit të klimës, që ata thonë se ka çuar në një vit rekord zjarresh.

XS
SM
MD
LG