Lidhje

Turqia akuzohet se po fsheh të dhënat e koronavirusit


Turqia akuzohet se po fsheh të dhënat e koronavirusit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Mjekë dhe politikanë lokalë në Turqi po ngrenë shqetësimin se qeveria është duke minimizuar nivelin e përhapjes së koronavirusit. Të dhënat e fundit zyrtare tregojnë se në Turqi çdo ditë identifikohen rreth 1 mijë e 700 raste të reja, ndërsa rreth 60 vdesin nga infeksioni.

XS
SM
MD
LG