Lidhje

Kosovë, parlamenti diskuton për bisedimet me Serbinë


Kosovë, parlamenti diskuton për bisedimet me Serbinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Kosova dhe Serbia po vazhdojnë të enjten bisedimet në Bruksel në kuadër të ekipeve të ekspertëve, në një periudhë kur qeveria e Kosovës po përballet me kritika të ashpra nga presidenti Hashim Thaçi dhe partitë opozitare për mënyrën e zhvillimit të këtyre bisedimeve. Këto kritika përfshinë edhe debatin e sotëm në parlamentin e Kosovës, ku kryeministri Avdullah Hoti raportoi për marrëveshjen ekonomike me Serbinë të arritur në Washignton dhe bisedimet e lehtësuara nga Bashkimi Evropian.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG