Lidhje

Dy filma për jetën dhe kontributet e jashtëzakonshme të gjyaktëses Ginsburg


Dy filma për jetën dhe kontributet e jashtëzakonshme të gjyaktëses Ginsburg
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

Anëtarja e Gjykatës së Lartë së Shteteve të Bashkuara, Ruth Bader Ginsburg u nda nga jeta dje në banesën e saj në Uashington, në moshën 87 vjeçare. Jeta dhe arritjet e anëtares së Gjykatës së Lartë, janë tema kryesore në dy filma të vitit 2018.

XS
SM
MD
LG