Lidhje

Sali Mustafa para Gjykatës së Posaçme të Kosovës për krime lufte


Sali Mustafa para Gjykatës së Posaçme të Kosovës për krime lufte
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Ish pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sali Mustafa, u paraqit sot në Gjykatën e Posaçme në Hagë e cila trajton pretendimet për krime të luftës dhe të pasluftës në Kosovë, pak ditë pasi u arrestua nga Prokuroria e Posaçme dhe u transferua në njësinë e paraburgimit në Hagë.

XS
SM
MD
LG