Lidhje

Greva e naftëtarëve të Ballshit


Greva e naftëtarëve të Ballshit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Prej disa ditësh naftëtarët e Rafinerisë së Ballshit janë në një grevë urie duke kërkuar rifillimin e punës dhe pagat e prapambetura. Përfaqësuesit e sindikatës kërkojnë një zgjidhje për kërkesat ose shpalljen e falimentimit të uzinës, ndërsa administratorët nuk janë paraqitur në rafineri.

XS
SM
MD
LG