Lidhje

Tiranë: Kuvendi miratoi ndryshimet e kodit zgjedhor


Tiranë: Kuvendi miratoi ndryshimet e kodit zgjedhor
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Parlamenti me shumicë socialiste miratoi sot ndryshimet e Kodit Zgjedhor për listat dhe koalicionet zgjedhore, ndërsa opozita e quajti këtë një akt antikushtetues, që shkatërroi marrëveshjen e 5 qershorit.

XS
SM
MD
LG