Lidhje

Shkupi heq testet PCR për shtetasit e Kosovës dhe të rajonit


Shkupi heq testet PCR për shtetasit e Kosovës dhe të rajonit
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Qeveria e Maqedonisë së Veriut vendosi në seancën e sotme që t’i heqë testet PCR me rezultate negative për koronavirusin në kufijt e vendit për shtetasit e Kosovës, Serbisë, Malit të Zi dhe të Bosnjës. Autoritetet në Shkup vlerësojnë se vendi nuk rrezikohet nga importimi i koronavirusit nga qarkullimi i shtetasve të vendeve fqinje. Vendimi do të hyjë në fuqi më 12 tetor.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG