Lidhje

Ndikimi rus në Nagorno-Karabak


Ndikimi rus në Nagorno-Karabak
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Luftimet mes ish-republikave sovjetike të Armenisë dhe Azerbajxhanit, po hyn në javën e tretë, duke shkaktuar vdekje dhe qindra të plagosur në rajonin e kaukazit jugor të Evropës. Konflikti po vë në provë edhe ndikimin e Rusisë në rajon.

XS
SM
MD
LG